Zobacz także
archiwum video
Atlas Sp. z o.o.

System Renowacji i Ochrony Budowli

Firma ATLAS powstała ponad 25 lat temu w Łodzi. Dziś ATLAS to już potężna grupa kapitałowa, którą tworzy ponad 20 podmiotów gospodarczych. Wśród nich znajdują się producenci chemii budowlanej oraz wytwórcy surowców do produkcji materiałów budowlanych. Infrastruktura obejmuje zakłady produkcyjne wyrobów cementowych, gipsowych, dyspersyjnych
oraz bitumicznych. Grupa ATLAS jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku wyrobów chemii budowlanej. Z sukcesem
działa także poza granicami naszego kraju. Eksportuje swoje wyroby m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji,
Rosji, Ukrainy, krajów bałtyckich, Skandynawii, a nawet do Mołdawii, Kazachstanu czy Mongolii.

Oferta asortymentowa Grupy ATLAS tworzona jest zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem rynku i oczekiwaniami odbiorców.
Obejmuje ponad 1 000 produktów i kilka tysięcy technologicznych rozwiązań systemowych do budowy i remontu od fundamentów po dach.

Grupa ATLAS ciągle rozwija i doskonali swoją ofertę prezentując w 2019 roku SYSTEM RENOWACJI I OCHRONY BUDOWLI. Częścią systemu są znane i doceniane specjalistyczne produkty do konserwatorskie, obecne na rynku pod marką ATLAS ZŁOTY WIEK.
Produkty wchodzące w skład SYSTEMU RENOWACJI I OCHRONY BUDOWLI umożliwią kompleksowe wykonanie prac renowacyjnych i konserwatorskich.
ATLAS oferuje swoim klientom rozwiązania kompletne: doradztwo i wsparcie techniczne realizowane przez zespół specjalistów – rzeczoznawców i mykologów. Specjaliści Atlas wykonywaną diagnostykę potwierdzają szczegółową analizą laboratoryjną. Na tej podstawie optymalizowany jest dobór oferowanych materiałów pod względem fizycznym, mechanicznym i trwałości z uwzględnieniem specyfiki danego obiektu.

SYSTEM RENOWACJI I OCHRONY BUDOWLI to specjalistyczne produkty oferowane w grupach dedykowanych konkretnym rozwiązaniom:
• ZABEZPIECZENIE PRZED WODĄ I WILGOCIĄ
• SYSTEM TYNKÓW RENOWACYJNYCH
• NAPRAWA I WZMACNIANIE WĄTKÓW MUROWYCH
• NAPRAWA I RENOWACJA WYPRAW TYNKARSKICH
• SYSTEM ZAPRAW SZTUKATORSKICH

Nad jakością i technologią czuwa Laboratorium Badawczo-Rozwojowe. Blisko sto osób jest zaangażowanych w tworzenie i udoskonalanie oferty produktowej. Wysoka jakość produktów ATLAS wielokrotnie została doceniona przez wymagające środowisko konserwatorskie.

Linia produktów ATLAS ZŁOTY WIEK została trzykrotnie wyróżniona główną nagrodą Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej RENOWATOR.

Udział produktów Grupy ATLAS w ważniejszych realizacjach konserwatorskich: pałac w Wieluniu; Pałac Marmurowy, St. Petersburg, Rosja; pałac Biedermannów w Łodzi; Kopiec Kościuszki, Kraków; Klasztor oo. Cystersów w Mogile; Dworzec kolejowy w Brześciu, na Białorusi; Dworzec PKP Toruń Główny; Budynek Parlamentu Białoruskiego w Mińsku, Białoruś; Zielona Brama w Gdańsku; Teatr Nowy w Warszawie i wiele innych.

Tkalnia I. Poznańskiego – Hotel Andels Łódź.