Zobacz także
archiwum video
Dachy Bawarii Bogener Dachziegel

Kim jesteśmy?

Firma „Dachy Bawarii” to Generalny Partner na rynku polskim Bawarskich Cegielni Bogen, które weszły w skład koncernu Wienerberger – Koramic Niemcy.

BOGEN to marka z ugruntowaną pozycją na rynku. Ponad 16 lat rozwoju i sukcesów na rynku polskim, oraz 130-letnie doświadczenie na rynku niemieckim i europejskim. Dodatkowo od roku 2017 do naszej oferty wprowadziliśmy łupek naturalny. Już po 2 latach staliśmy się największym i najważniejszym na rynku polskim partnerem hiszpańskiego producenta kamienia naturalnego firmy Cupa Pizarras.

Oferta dla Wszystkich!
Wieloletnie tradycje połączone z najnowszą technologią produkcji dachówek oraz podążanie za najnowszymi trendami to siła marki BOGEN. Szeroka gama modeli dachówek oferowana przez Dachy Bawarii na rynku polskim pozwala zadowolić wszystkie grupy inwestorów. Nasze produkty wykorzystywane są w przestrzeni renowacji zabytków i odbudowy dachów starszej konstrukcji, ale również doskonale wpasowują się w najnowsze trendy architektoniczne. Dają ogromne pole do działań dla architektów w zakresie tworzenia nieograniczonych, niepowtarzalnych, konstrukcji dachowych, a co za tym idzie niebanalnych brył budynków.

Dla inwestorów to szansa na indywidualne, unikatowe rozwiązania, budowę domu marzeń z zachowaniem odmienności architektonicznej.

Co w ofercie?
Dachówki w naszej ofercie to cała paleta różnych modeli:
• holenderki płaskie – w różnych wielkościach, kolorach i powłokach.
• bardzo popularne dachówki „płaskie” – Reform 11 i Plano 11
• dachówki z grupy renowacyjnej takie jak marsylki oraz karpiówki jedne z najlepszych na rynku o różnych kształtach i grubościach.
• oraz łupek naturalny w wielu formatach do różnorodnych zastosowań

Wybrana realizacje!
Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej – korpus główny, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego – Dom Profesorski w Krakowie, Zespół Zamkowy w Pieskowej Skale, Akademia Sztuk Pięknych Humberta/Mickiewicza w Krakowie, Zespół Muzealno-Pałacowy w Łańcucie – Pałac Potockich, Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu, Kościół Św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym, Ratusz w Wałbrzychu, Zespół Pałacowy – Pałac Myśliwski w Tychach, Kościół Św. Jakuba – Toruń (XIV w.), Kościół św. Andrzeja (XI w.) – Kraków, Kaplica Grobowa Szemelowskich – Ustjanowa Górna, Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie. Kilka klasztorów klauzulowych w Krakowie i Małopolsce, oraz wiele obiektów w Polsce gdzie renowacja wymagała zastosowania produktów najwyższej jakości, które spełniały wymagania o charakterze konstrukcyjnym, technologicznym, wizualnym i historycznym.

 

Kościół św. Andrzeja, ul. Grodzka, Kraków.