Zobacz także
archiwum video
Heritage Roof Tiles Sp. z o.o.

Heritage Roof Tiles Sp z o.o. to spółka która powstała na bazie rodzinnej firmy Fabryki Ceramiki Budowlanej Sp z o.o. działającej w branży ceramicznej od 30 lat. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z pasją do ceramiki pozwoliło firmie na rozwój w działalności renowacji zabytków zarówno w kraju jak i za granicą. Produkty ceramiczne Heritage powstają całkowicie w manualnym procesie produkcji i wypalane są w węglowym piecu Hoffmanowskim. Realizowane są indywidualne zlecenia i projekty na specjalne zamówienia. Tradycyjna metoda produkcji i wypału nadają wyrobom Heritage niepowtarzalnej formy, koloru i rustykalnego charakteru nawiązując tym samym do historycznego wyglądu obiektu i czasookresu w jakim budynek powstał. Wysoka jakość komponentów do produkcji w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem powodują że produkty Heritage znajdują zastosowanie na najbardziej wymagających inwestycjach zarówno w budownictwie zabytkowym jak i obiektach komercyjnych i indywidualnych.

Oferta ceramiki Heritage dla renowacji obiektów zabytkowych:

Dzięki tradycyjnym procesom ręcznej produkcji i specjalnej dedykowanej stylizacji, produkty Heritage stosowane są przy odtwarzaniu ceramiki historycznej na obiekty zabytkowe, sakralne, pałace, zamki, oraz kamienice. W ofercie renowacyjnej Heritage znajdują się:

- dachówki: karpiówka, mnich-mniszka, typu-S, marsylka, holenderka i inne realizowane na specjalne zamówienia dachówki w różnej dedykowanej kolorystyce, kształcie, formacie i stylizacji

- gąsiory historyczne odtwarzane do różnego rodzaju dachówek 

- kształtki elewacyjne i ogrodzeniowe, parapety oraz nietypowe cegły odtwarzane na specjalne zamówienia

- płytki ręcznie malowane ścienne i podłogowe na rekonstrukcje posadzek i ścian historycznych

- kafle szamotowe odtwarzane do różnego rodzaju zabytkowych pieców

- realizacja projektów indywidualnych na specjalne zamówienie

Regularna oferta ceramiki Heritage:

W stałej ofercie marki Heritage znajdziemy ręcznie wytwarzane produkty jak:

- dachówka ręcznie formowana w wersji Heritage i Settler na obiekty mieszkalne, ale też stosowana na budynkach zabytkowych czy sakralnych

- kumulacyjne piece kaflowe

- płytki ręcznie malowane ścienne i podłogowe w gotowych wzorach i realizowane wg indywidualnych zamówień

- ekologiczne tynki gliniane

Współpracujemy z Konserwatorami Zabytków, Architektami oraz Firmami Wykonawczymi specjalizującymi się w renowacjach na terenie Polski i w krajach UE, dostarczając rozwiązania w rekonstrukcjach ceramiki na obiektach zabytkowych.

Realizacja-dachówka historyczna typu-S. Kościół św. Engelbrekta w Sztokholmie rok 2018.