Zobacz także
archiwum video
MUGLER AG

PRZEKRYCIA ANTEN I STACJI BAZOWYCH 

Do mobilnej komunikacji potrzebne są anteny. Aby jednak przesyłane fale mogły mieć możliwie daleki zasięg, systemy anten muszą być wykonane wysoko nad ziemią. Częstym widokiem jest tzw. Las anten na dachach budynków, hotelach, wieżach kościołów i ratuszach, które często są źle widziane a nawet przeszkadzają. Poza walorami estetycznymi, ważną rolę odgrywają też regulacje prawne i konserwacji i ochrony zabytków.

Dlatego odkryliśmy i rozwinęliśmy nowy, specjalny materiał Tecryl®. Materiał jest optymalizowany elektromagnetycznie pod względem zakresu częstotliwości. Tak, aby fale w tych częstotliwościach mogły bezstratnie się przez niego przebić.

Do tego można go dowolnie dopasowywać w zakresie kształtu, koloru oraz struktury, i umożliwia on pełną integrację nowoczesnych technik telekomunikacyjnych w każdym krajobrazie. Tecryl® jest marką własną firmy MUGLER AG (www.mugler.de). Nasz poziom bazuje na intensywnych, własnych badaniach, symulacjach, pomiarach a także na dużej ilości zrealizowanych projektów w ciągu ostatnich 17 lat.

KOMINY 

Do optycznej integracji systemów antenowych, zwłaszcza dla stacji bazowych w otoczeniu historycznej architektury miasta, stosuje się w wielu przypadkach przekrycia w kształcie kominów. Tecryl® oferuje niemalże nieograniczone możliwości zastosowań i realizacji.

ELEMENTY DACHÓW

Naszym materiałem Tecryl® mogą być ukształtowane różne rodzaje przekryć dachowych w ich oryginalnym stylu. Do tego możliwe jest szczegółowe odtworzenie kształtu i formy z pobranej, istniejącej części dachu. Dobór koloru elementów dachowych jest przeprowadzany indywidualnie z największą dbałością o szczególy. Zdarza się, że będzie wymagana do tego wymiana łat, deskowań, lub innych elementów konstrukcji więźby drewnianej.

OKIENNICE

Dla integracji stacji bazowych na obiektach pod opieką ochrony zabytków mogą zostać wykorzystane również otwory okienne. Wówczas nie ma potrzeby ingerować w konstrukcję budynku, wystarczy wymiana skrzydeł okiennych i zastąpienie ich przez imitację okna z materiału Tecryl®.