Zobacz także
archiwum video
Hufgard Optolith

Hufgard Optolith działa na polskim rynku od 2004 roku lecz historia firmy  ma swoje początki w Niemczech już w 1720 roku. W roku 1986  wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie z zakresu produktów wapiennych i materiałów budowlanych firma rodzinna Hufgard rozpoczęła produkcję zapraw, które szybko zyskały uznanie wśród profesjonalistów. Fakt ten przyczynił się do rozpoczęcia współpracy z firmą Tubag, która trwała do  2004 roku. Początkowo w Polsce materiały marki Hufgard znane były przede wszystkim jako część oferty produktowej tej firmy. Były to głównie zaprawy wapienno-trassowe oraz tynki renowacyjne WTA. Sprawdzony asortyment marki Optolith stanowi obecnie  trzon programu Optosan zawierającego kompletną ofertę systemów do renowacji zabytkowej architektury:

  • Zaprawy z trassem do renowacji zabytkowych murów – zaprawy fugowe,murarskie, iniekcyjne i do uzupełniania ubytków w cegle oraz kamieniu
  • Zaprawy i kleje do układania kamienia
  • Historyczne, wapienno-trassowe wyprawy tynkarskie – tynki podkładowe, tynki cienkowarsowe w tym fabrycznie barwione w masie, zaprawy sztukatorskie

  • Tynki renowacyjne WTA 
  • Elewacyjne farby krzemoorganicze i krzemianowe
  • Środki i preparaty do hydrofobizacji i dezynfekcji podłoży
  • Materiały do wtórnych izolacji i uszczelnień przeciwwodnych

 

Produkty programu Optosan odpowiadają polskim i europejskim normom i jednocześnie uwzględniają aktualne wytyczne ośrodków konserwatorskich, które często wykraczają poza standardowe wymagania instytutów budowlanych.

 

Wiele produktów z grupy Optosan zostało przebadanych w zewnętrznych laboratoriach konserwatorskich pod kątem stosowania ich na zabytkowych podłożach. Na podstawie wyników badań oraz testów przygotowano materiały posiadające pożądane cechy. 

 

Optosan jest programem, który pozwala także na przygotowywanie materiałów ze specjalnym uwzględnieniem cech konkretnego obiektu. Jest to możliwe głównie dzięki pracy własnego doświadczonego laboratorium działającego bezpośrednio przy fabryce Hufgard Optolith w Częstochowie. 

 

Potwierdzeniem najwyższej jakości produktów do renowacji Optolith są przeprowadzone badania oraz certyfikat WTA wydany w 2007 roku dla tynków renowacyjnych.

 

Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o.o.

ul. Rząsawska 40/42, 42-209 Częstochowa

tel. +48 34 366 55 55, fax +48 34 366 85 50

www.optolith.pl