Zobacz także
archiwum video
Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. K.

Firma Röben jest jednym z największych producentów cegieł i płytek klinkierowych oraz dachówek ceramicznych w Polsce. Należy do rodzinnego koncernu wytwarzającego ceramiczne materiały budowlane od ponad 160 lat. Obecnie firma posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych w Europie i Stanach Zjednoczonych, z czego 3 zlokalizowane są w Polsce.

Röben to nowoczesna i innowacyjna firma, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, architektów oraz projektantów. Jej oferta jest stale poszerzana i obejmuje ponad 1500 produktów wykonanych z ceramiki, cenionej przede wszystkim za doskonałe parametry techniczne, naturalność, ekologiczność, trwałość oraz wysokie walory estetyczne. Wśród nich znajdują się m.in. nowoczesne odcienie, jak i niestandardowe formaty cegieł i płytek klinkierowych oraz aż 4 modele dachówek.

Liczne nagrody i wyróżnienia są wyrazem dużego uznania Klientów oraz potwierdzeniem wysokiej jakość ceramiki budowlanej Röben. W bieżącym roku marka została wyróżniona Złotym Medalem MTP BUDMA 2020 za dachówkę PIEMONT w kategorii „Innowacyjność”. W 2019 roku Zakład Produkcyjny nr 2 – dachówczarnia, przeszedł kompleksową modernizację, dzięki której stał się on jednym z najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych oraz wydajnych zakładów produkcyjnych w naszym kraju.


Wybrane realizacje

Budynek ozonowania pośredniego i filtrów węglowych MPWiK w Warszawie, Krakowska Szkoła Wyższa (otrzymała w 2004 r. prestiżowy tytuł Budowla Roku, a w 2005 r. wyróżnienie Najlepsza Realizacja Roku w Krakowie), Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, Zakład Uzdatniania Wody Na Grobli we Wrocławiu, Sąd Rejonowy we Wrocławiu, Sąd Okręgowy w Katowicach, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku, Renowacja dworca kolejowego w Głogowie, Biblioteka Publiczna w Rokietnicy, Węgierski Bank Narodowy w Budapeszcie, Świat Techniki – Centrum Nauki i Technologii w Ostrawie.

 

 

 

Budynek Ozonowania Pośredniego i Filtrów Węglowych MPWiK w Warszawie. Zakład Wodociągu Centralnego MPWiK Warszawa. Cegła i płytka klinkierowa Melbourne