XIX Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej został przeniesiony na 20-24 października 2021. Obrady XIX EKIR 2021 odbędą się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Ewentualne drobne zmiany w programie będziemy wprowadzać na bieżąco.

Zobacz także
archiwum video
Thermosilesia Sp. z o.o. Sp. K.

THERMOSILESIA to czołowy dostawca nowoczesnych, wydajnych i energooszczędnych urządzeń z branży klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa.

Firma jest właścicielem marki klimatyzatorów i pomp ciepła Rotenso®, a także oficjalnym partnerem i autoryzowanym dystrybutorem klimatyzatorów i pomp ciepła LG Electronics.

Dostarczane przez THERMOSILESIA rozwiązania obejmują szeroki typoszereg modeli klimatyzatorów ściennychi komercyjnych oraz systemów klimatyzacyjnych RVF do wszystkich zastosowań, w tym systemów klimatyzacji dla budynków zabytkowych RVF V-Stage.

W bogatym typoszeregu pomp ciepła Rotenso® Aquami znajdują się innowacyjne rozwiązania Multi Split Aquami,będące kombinacją układu pompy ciepła powietrze - woda i pompy powietrze – powietrze, pozwalające realizować naprzemiennie dwie funkcje tj. efektywnego ogrzewania lub klimatyzacji budynków.

MARKA ROTENSO

Dzięki wieloletnim inwestycjom w rozwój technologii urządzenia Rotenso® należą dziś do najbardziej innowacyjnych oraz energooszczędnychrozwiązań klimatyzacyjnych i grzewczych do zastosowań domowych i komercyjnych. Obejmują zarówno klimatyzatory Split, Multi Split, RAC i CAC, jak i rozbudowane systemy VRF.

Nowoczesny design, wysokowydajna technologia inwerterowa oraz zaawansowane funkcje, wykorzystywane w trosce o zdrowie i komfort użytkowania, sprawiają, że urządzenia Rotenso zdobywają z sukcesem nowe rynki.

CENTRUM LOGISTYCZNE i SHOWROOM

THERMOSILESIA posiada własne centrum logistyczne o powierzchni 4300 m2 dysponujące blisko 7 tys. miejsc paletowych oraz przestronny showroom o powierzchni 200 m2 z bogatą ekspozycją urządzeń i akcesoriów do klimatyzacji, wentylacji oraz pomp ciepła. Dział systemów klimatyzacji RVFwspiera inwestorów i branżę projektową w tworzeniu szytych na miarę, zaawansowanych systemów klimatyzacji dla dużych obiektów komercyjnych, takich jak np.: hotele, biurowce, budynki użyteczności publicznej, magazyny i hale produkcyjne, szpitale, galerie handlowe, a także obiekty zabytkowe.

Rotenso RVF V – Stage

W odpowiedzi na zapytania projektantów, a także inwestorów poszukujących sposobu zapewnienia stabilnych warunków termicznych zabytkowych lokali firma stworzyła system RVF V-STAGE Rotenso.

Nowatorski system klimatyzacji V-STAGE Rotenso jest przeznaczony dla modernizacji budynków w zwartej, zabytkowej zabudowie, która nie pozwala na montaż agregatu skraplającego na elewacji, czy dachu. Zasada działania agregatu skraplającego V-STAGE jest taka sama jak klasycznego rozwiązania z agregatem skraplającym zewnętrznym, z tą jednak różnicą, że sam agregat można umieścić wewnątrz budynku np. w pomieszczeniu technicznym, archiwum, piwnicy, czy też na poddaszu. Transport powietrza potrzebnego do realizacji przemiany termodynamicznej na dużą odległość do 15 metrów umożliwia specjalna konstrukcja wentylatora o wysokim sprężu. Do odprowadzenia na zewnątrz ujścia kanałów wymiany powietrza wystarczy wyłącznie niewielki otwór w elewacji, który pozostaje bez wpływu na estetykę budynku i może zostać łatwo zasłonięty specjalną maskownicą. Możliwość całkowitej zabudowy jednostki skraplającej wewnątrz budynku, podłączenia 10 jednostek wewnętrznych RVF oraz współpracy systemu z centralami wentylacyjnymi, z sekcją chłodzenia jest  więc idealnym rozwiązaniem dla budynków o trudnym usytuowaniu.