Zobacz także
archiwum video
Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.

Ceramiczne rozwiązania dachowe Koramic

Wienerberger jest wiodącym producentem pustaków ceramicznych na świecie oraz liderem w branży cegieł elewacyjnych i dachówek ceramicznych w Europie. Firma, obecna na polskim rynku od 25 lat, jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG, który od 1819 towarzyszy budującym inwestorom. Wienerberger dostarcza kompleksowe rozwiązania do budowy domu, pozwalające na osiągnięcie najwyższych standardów inwestycji. Ceramiczne cegły konstrukcyjne i pustaki stropowe Porotherm, dachówki ceramiczne Koramic oraz cegły klinkierowe Terca to połączenie 200 lat tradycji z nowoczesnymi technologiami, dzięki którym Wienerberger pozostaje na polskim rynku liderem jakości i innowacji. 

Koramic to kompleksowe rozwiązania dla dachu ceramicznego. System Koramic tworzą wysokiej jakości dachówki ceramiczne oraz niezbędne akcesoria ceramiczne, a także akcesoria techniczne – membrany, taśmy, produkty mocujące oraz szereg innych niezbędnych do wykonania kompletnego dachu.

Koramic to także najszersza oferta produktów ceramicznych na obiekty historyczne: 8 wykrojów dachówek Karpiówek, 3 modele Marsylek i Holenderek, wykorzystywana w renowacji sakralnych obiektów dachówka Mnich – Mniszka, a także dedykowana do renowacji – dachówka Esówka Sinus. To jedyna na rynku polskim klasyczna esówka bez zamków, pod względem kształtu wiernie odpowiadająca historycznym produktom. Ofertę dachówek ceramicznych Koramic dopełniają 4 wykroje dachówek Renesansowych (najpopularniejsza Alegra 9), dachówka Reńska Cosmo, Romańska Karthago 14 oraz stosowane coraz częściej w nowoczesnym budownictwie dachówki płaskie Orea 9 oraz Actua 10 LT. Wyjątkowo szeroka paleta kolorystyczna wyróżnia ofertę Koramic na rynku.

Istnieje możliwość wyprodukowania dachówek na specjalne zamówienie, na potrzeby konkretnej, historycznej realizacji.

Wienerberger oferuje swoim klientom profesjonalne wsparcie Doradców Technicznych, służących wiedzą i doświadczeniem pomocnym przy prowadzeniu dużych inwestycji renowacyjnych, jak i budowy prywatnych domów jednorodzinnych.

Produkty Koramic są dostępne w całej Polsce, w punktach dystrybutorskich – hurtowniach ogólnobudowlanych oraz specjalizujących się w sprzedaży systemów dachowych.

Wybrane renowacje z wykorzystaniem dachówek Koramic:

Kraków: Brama Floriańska, Barbakan, obiekty zespołu zamkowego na Wawelu, Collegium Maius, kościół pw. Bożego Ciała, Muzeum Archidiecezjalne, kościół św. Idziego, Warszawa: pałac Potockich, Barbakan, Wrocław: Biblioteka Ossolineum, budynki Uniwersytetu Wrocławskiego, kościół pw. św. Marii Magdaleny, kamienice na rynku w Gdańsku, Stara Ludwisarnia w Malborku, zespół obiektów pocysterskich w Lubiążu, zamek w Niepołomicach, kolegiata w Wiślicy, baszty zamku w Pieskowej Skale, Wieża Piastowska w Opolu, Zamek Krzyżacki w Gniewie, zamki w Książu i Suchej i wiele innych.

Zamek Czocha – Karpiówka Koramic